top of page

תמונות מחיי הנישואין

הסיפור אמיתי. פרטי המעורבים שונו מסיבות ברורות

פנה אליי אדם שביקש שאבצע מעקב אחר אשתו שלדעתו מנהלת רומן. נראה נחוש בדעתו, ומגובש בהחלטתו שבמידה ויומצאו לו ראיות חותכות לכך, מנוי וגמור עימו להתגרש. כמו כן, ביקש לדעת עם מי מנהלת את הרומן באם אכן צודק בחשדותיו.
נשואים כ-12 שנה, לזוג שני ילדים. אשתו עובדת בסוכנות לחלקי חילוף לרכב כאחראית על קשר עם ספקים. לדבריו, האיש שאיתו מנהלת רומן הוא בעל מוסך גדול באזור המרכז.
החשדות התעוררו אצלו לפני מספר חודשים, חש בשינויים המתחוללים אצלה. לא נפרדת מהטלפון הסלולארי גם בלכתה לשירותים,לפני יציאתה בבקר לעבודה מקפידה ביתר שאת על הופעתה.
לאחרונה, נרשמה למכון כושר, ואינה מגלה רצון רב לקיים איתו יחסי מין, גם קודם לכן טען באוזניי "זה לא בדיוק היו יחסי מין כמו שרואים בסרטים", הוא היה הצד האקטיבי והיא מצידה שיתפה פעולה כסבילה לחלוטין, מזה תקופה של מספר חודשים מתחמקת לחלוטין מקיום יחסי מין... עוד סיפר, כי כשהגיע באחד הימים למקום עבודתה, לא היתה נוכחת ומצא אותה בבית קפה ישובה בחברת אותו מנהל מוסך, עפ"י אופן תגובתה ותגובת האיש, חש שקיים קשר רומנטי. כאשר, הטיח בפניה חשדותיו, הכחישה מכל וכל ואף טענה באוזניו שהוא הוזה בהקיץ. בפגישתנו הפגין שלווה וקור רוח. סיכמנו על תחילת מעקב אחריה.

צוותי המעקב ליוו את אשתו עם צאתה בבקר למקום עבודתה. לאחר שהגיעה, חנתה את מכוניתה ונכנסה לבנין המשרדים שבו עבדה. העוקבים התמקמו באופן ששמרו על קשר עין רציף עם פתחי היציאה.
לאחר כשעה נצפתה יוצאת, נעמדה בסמוך, והחלה משוחחת בטלפון הנייד תוך כדי שהיא מעשנת בעצבנות מה. לאחר מספר דקות, נבלעה בפתחו של בנין המשרים שממנו יצאה.
חלפו כשעתיים, נראתה יוצאת בחופזה לכיוון מגרש החנייה הסמוך. נכנסה לרכב שהמתין לה.
המכונית הנהוגה ע"י גבר בסוף שנות הארבעים לחייו נסעה במהירות מסחררת כשהיא עוקפת בפראות מכוניות. לאחר נסיעה של כרבע שעה, ירדו מהכביש הראשי, ונכנסו לדרך עפר שהובילה לחורשה.
עצרו במרכז החורשה, ובלא שהיות החלו להתפשט במכונית תוך שהם מתגפפים בלהט רב.
צוות העוקבים התמקם בסמוך, והחל לצלם, בשלב מסוים, נפתחה דלת הנהג, והאיש נצפה כשהוא ערום לחלוטין. עומד, כשגבו אל העוקבים. והאישה נראית ישובה על מושב הנהג ומבצעת בו מין אוראלי.
מאחר והשניים היו עסוקים לחלוטין ניצלו העוקבים מצב זה והצליחו להתקרב ב"זחילה אינדיאנית" תוך כדי המשך הצילומים בוידאו והקפדה שלא ייחשפו ע"י הזוג "העושה במלאכה".
בתיאום איתי (באמצעות מכשיר קשר) נסוגו העוקבים לאחור. לאחר כשעה קלה עזבה מכונית הזוג את המקום. צוות העוקבים ליווה אותם עד מקום עבודתה של האישה. נפרדה מהגבר בנשיקה, ירדה
מהרכב, וחזרה למקום עבודתה. הצוות המשיך במעקב אחר מכוניתו של הגבר. לאחר מספר דקות הגיע הגבר למוסך גדול. החנה את מכוניתו ונכנס למוסך.
לבקשתי, אחד העוקבים אחרי זמן מה נכנס למשרד המוסך והתעניין בתיקון רכב. הגבר שהציג עצמו בשם וכמנהל המוסך, צולם במצלמה סמויה שהיתה ברשותו של העוקב.

בערב נפגשתי במשרדי עם מזמין העבודה וסיפרתי לו שיש בידי ראיות לכך, שאכן, חשדותיו מבוססים.
האיש התעקש לראות את סרטי הוידאו. בחנתי את פניו, שהיו מתוחים מאד, וזאת, בניגוד גמור לשלווה שהפגין בפגישתנו הראשונה. אמרתי לו, שהתמונות קשות לצפייה, ואולי עדיף, שיעכל את מה שאני אומר לו, ורק אחר כך,במועד אחר, אאפשר לו לראות את הסרטים. האיש עמד על דעתו שרוצה לצפות כאן ומייד, מייד בתחילת הצפייה גופו נידרך... וככל שהסרט המשיך גוון עורו הפך להיות אפור ופניו עטו ארשת כבדה ונפולה... בסצנת המין האוראלי... לפתע נשמט מהכסא והחליק לרצפה.

במהירות, הנחתי אותו על הרצפה כשרגליו מורמות ונשענות על קיר המשרד, תוך שאני בודק את הדופק שלו. למזלנו, היו סימנים חיוביים. תוך מספר שניות פקח את עיניו וניסה להתיישב.
עצרתי בעדו וביקשתי רשותו להזמין אמבולנס, האיש סירב בכל תוקף תוך שהוא קם בקושי ומתיישב על הכיסא. לאחר שלגם ארוכות מהמים שהגשתי לו. אמר שכעת חש בטוב, ומבחינתו רוצה להמשיך ולצפות במעללי אשתו ומאהבה. סרבתי לבקשתו. נתתי לו את הסרט וכן את דו"ח המעקב. ועמדתי להיפרד ממנו לשלום.

האיש עמד מולי, נראה כחוכך בדעתו, ואז, כנראה אזר אומץ ושאל אותי האם לדעתי כדאי לו לפנות למאהב ולבקש ממנו פיצוי. במאמר מוסגר, אני חייב לציין שלמרות הניסיון הרב שלי בנושאים כאלה.
מעולם לא נתקלתי בשאלה מעין זאת בנסיבות ענין כזה.
עניתי לו, שאינני ממליץ שיצור קשר עם המאהב ולדעתי, הענין שלו הוא אך רק עם רעייתו. והוא צריך לקבל החלטה לגבי מה הוא מתכוון לעשות. משמע, האם לשוחח איתה על הענין ולנסות להביא לשיקום מערכת חיי הנישואים שלהם או שמא ידבוק בתוכניתו כפי שאמר לי בפגישה הראשונה. כלומר, יפתח תיק גירושין בבית הדין הרבני.
האיש מילמל דבר מה, הודה לי, ויצא לדרכו.

סוף דבר

לאחר זמן, פגשתי את האיש באקראי, ואז סיפר לי שהחליט לא לפרק את חיי נישואיו.
אולם הוסיף, כי פנה למאהב ואיים עליו שאם לא ישלם לו פיצוי אזי, ישלח את הקלטת לאשתו של המאהב. לדבריו, המאהב הציע לו כפיצוי לתקן את מכוניתו בכל זמן וללא תמורה.בתנאי שיתחייב בפניו להשמיד את סרט הוידאו שבו הוא "מככב". הבטיח להשמיד, אולם, כממתיק סוד לחש באוזניי, כי הוא שומר אותו בכספת. "מי יודע, אולי פעם אצטרך אותו" אמר בחיוך זדוני. "דרך אגב" הוסיף, "אין לך מושג באיזה מצב מעולה האוטו שלי". בשלב זה,חשתי שמוצתה השיחה ועזבתי אותו כשעל פניו נסוך
משהוא שנראה לי מעין חיוך או שלא.

 

 

©  כל הזכויות שמורות לרון אייזנר

bottom of page